• British Council

• Certyfikat Cambridge English w prezencie w I LO w Lesznie!

• I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie rozpoczyna nową przygodę z językiem angielskim. Szkoła podpisała umowę partnerską o współpracy z British Council - instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej oraz edukacyjnej, z nastawieniem na naukę języka angielskiego. Za pośrednictwem British Council każdego roku ponad dwa i pół miliona osób przystępuje do międzynarodowych egzaminów i testów honorowanych na całym świecie, zgodnych ze Skalą Poziomów Rady Europy (CEFR).

Celem szkoły jest, aby każdy uczeń kończący I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie posiadał międzynarodowy certyfikat językowy Cambridge English dający przewagę w procesie rekrutacji nie tylko na studia, ale na każdym etapie kształcenia, a następnie kariery zawodowej.

Egzaminy te można zdawać w I LO w Lesznie.

Ponadto, ILO uczestniczy, jako pierwsza szkoła w Polsce, w pre-testingu materiałów egzaminacyjnych wykorzystywanych następnie przez British Council podczas egzaminów, dając uczniom Jedynki możliwości sprawdzenia swoich umiejętności i rzetelnego przygotowania się do międzynarodowych egzaminów.

Certyfikat Cambridge English w Jedynce to prezent na dziś i na całe życie, który mogą wykorzystać uczniowie „Jedynki”. Pierwsze Liceum Pierwszy Wybór!