• Dual Diploma International

• Znajomość języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego, jest nie do przecenienia we współczesnym świecie. W I LO w Lesznie od wielu lat nauczanie języków obcych jest jednym z priorytetów. Chcąc wzbogacić naszą ofertę przystąpiliśmy do unikalnego programu Dual Diploma International, który umożliwia uzyskanie świadectwa ukończenia szkoły średniej jednocześnie w Polsce i USA.

W ramach programu uczniowie muszą zrealizować 6 przedmiotów, z których 3 są obowiązkowe (język angielski, historia USA oraz gospodarka i rząd Stanów Zjednoczonych), pozostałe uczeń wybiera z listy. W roku szkolnym 2023/24 do wyboru będą:

• psychologia
          • kryminologia
          • umiejętność zarządzania życiem
          • podstawy inżynierii i technologii
          • przygotowanie do egzaminu SAT
          • dziennikarstwo i wystąpienia publiczne
          • fotografia cyfrowa

Program jest skierowany głównie do uczniów klas pierwszych i drugich, ale możliwe jest też rozpoczęcie go w klasie trzeciej. W zależności od preferencji, program może trwać 4, 3 lub 2 lata. Udział w programie wymaga pracy własnej (około 3 h/tydzień na przedmiot).

DD International to innowacyjny sposób nauki, w którym oceny z polskiej szkoły uzupełniają amerykańskie świadectwo. DD International  oferuje swoim uczniom następujące usługi i korzyści:

DOSTĘP: Dostęp do zróżnicowanego katalogu przedmiotów amerykańskich szkół średnich. Wszystkie oferowane przedmioty są oficjalnie akredytowane w systemie amerykańskim i zgodne z amerykańskimi standardami.

INNOWACJA: Możliwość kształcenia poprzez wykorzystanie wirtualnej międzynarodowej klasy

TUTORING: Stały monitoring prowadzony przez amerykańskich nauczycieli i opiekunów naukowych. Każdemu uczniowi przydzielany jest tutor, który jest do jego dyspozycji kilka razy w tygodniu.

Warunkiem udziału w programie jest zdanie egzaminu z języka angielskiego na poziomie minimum B1. Egzamin w formie testu online przeprowadzany jest w I LO w Lesznie.

Program jest płatny i w zależności od wybranego planu kosztuje:

• program 4-letni - 1350 euro rocznie
          • program 3-letni -1600 euro rocznie
          • program 2-letni- 2150 euro rocznie

Opłaty można uiścić jednorazowo lub w ratach. Egzamin kosztuje 125 euro.

DD International motywuje uczniów do doskonalenia i poszerzania swoich umiejętności językowych związanych z nauczanymi przedmiotami poprzez wykorzystanie interaktywnych materiałów i lekcji na odległość z amerykańskimi nauczycielami szkół średnich.

Chcesz mieć dodatkowy atut w rozmowie o pracę oraz poszerzyć horyzonty i nawiązać kontakty z rówieśnikami z innych krajów? Jeśli jesteś ambitny, zorganizowany, chcesz swobodnie posługiwać się językiem i ułatwić sobie rekrutację na uczelnie zagraniczne, przystąp do programu Dual Diploma International!

Koordynatorki programu: Magdalena Wilkiewicz , Lucyna Zbytniewska