• O nas

• Uroczyste nadanie imienia

• Dzień 28 września 2015 roku to dla Nas – społeczności I Liceum Ogólnokształcącego – podwójne święto. Obchodziliśmy 460- lecie początków historii naszej szkoły - i świętowaliśmy przyjęcie imienia Rodu Leszczyńskich.
              Jesteśmy wpisani w historię naszego miasta od XVII wieku, to właśnie Leszczyńscy stali się fundatorami i organizatorami naszego liceum. Było ono niezwykle nowoczesne, odwoływało się do najnowszych metod dydaktyczno –wychowawczych, wprowadzanych przez jednego z najwybitniejszych ówczesnych pedagogów – Jana Amosa Komeńskiego. Uroczystość nadania imienia wyznacza nowy etap w życiu I Liceum Ogólnokształcącego. Teraz w „Jedynce” każdego dnia będziemy z Leszczyńskimi, założycielami naszej szkoły. Ich miłość do edukacji, szacunek dla Polski i rodziny, otwartość na drugiego człowieka, umiłowanie kultury, fascynacja światem, podróże – to drogi, którymi od dziś kroczyć będzie młodzież I LO.

Dziękujemy wszystkim za obecność!