• Egzamin DSD

• DSD - najczęściej zadawane pytania

• Czy muszę znać już język niemiecki by móc uczyć się w grupie z programem DSD?

Tak, grupy z programem DSD proponujemy uczniom, którzy uczyli się już tego języka w szkole podstawowej, bądź prywatnie i nie chcą tego zaprzepaścić. Ich umiejętności są dobre lub bardzo dobre i są oni przede wszystkim zainteresowani zdobyciem międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego znajomość języka niemieckiego Deutsches Sprachdiplom na poziomie B1 i/lub B2/C1.

Czy będę mógł nauczyć się w tej grupie języka obcego tak, by zdawać certyfikat DSD B2/C1 a potem studiować na dowolnym kierunku np. medycynę czy prawo za granicą?

Tak, już to sprawdziliśmy, mamy absolwentów z certyfikatem DSD B2/C1.

Tym razem twoja nauka języka niemieckiego w szkole podstawowej (najchętniej na poziomie rozszerzonym) będzie bazą do grupy z programem DSD.

Czy wybierając grupę z programem DSD będę też mógł nauczyć się języka angielskiego?

Tak, przecież każdy licealista obowiązkowo uczy się dwóch języków obcych.

Wprawdzie w dzisiejszych czasach nie uważa się już języka angielskiego za obcy, bo zakłada się, że każdy powinien go znać, ale my w ofercie I LO mamy też język angielski. Po ustaleniu na jakim poziomie językowym jesteś, będziesz mógł rozpocząć naukę lub kontynuować ją i nawet dojść do poziomu rozszerzonego.

Czy wybierając grupę z programem DSD będę musiał przystąpić w klasie drugiej do egzaminu DSD pierwszego stopnia, a w klasie czwartej do egzaminu drugiego stopnia?

Nie, egzamin DSD jest przywilejem grup z programem DSD a nie koniecznością. Zawsze masz wybór, czy chcesz potwierdzić swoje umiejętności językowe certyfikatem wydawanym w Niemczech, czy nie. Decyzja będzie należała do Ciebie.

Wybierając grupę z programem DSD będziesz znał bardzo dobrze dwa języki obce - angielski i niemiecki.