• Egzamin DSD

• Stypendia naukowe

• Udział pani Hemmerling w doskonaleniu nauczycieli w Düsseldorfie 4-17.08.2013  Relacja z pobytu.

Udział pani Dopierały w seminariach które odbyły się w Kolonii i Lipsku w dniach 19.01. - 05.02.2010.

3-tygodniowe Stypendium fundowane przez Pädagogischer Austauschdienst (PAD) der KMK in Bonn. Uczniowie wyjeżdżają w wakacje do trzech różnych miejscowości (Kiel, Wolfsburg i Bonn). Podczas pobytu w Niemczech mieszkają przy rodzinach, chodzą do niemieckiej szkoły, uczą się języka niemieckiego, przeprowadzają wspólne projekty z uczniami niemieckimi, jeżdżą na wycieczki.

Takie stypendia dotychczas uzyskali:

2015 r. Filip Wilczyński

2013 r. Anna Pazoła

2011 r. Karolina Kiałka

2009 r. Barbara Czepelska

2007 r. Leszek Mazurek , Daria Walkowiak

2005 r. Jacek Małyszek

2004 r. Agnieszka Mocek, Małgorzata Ratajczak

2003 r. Piotr Radojewski, Joanna Radek

2002 r. Monika Donaj, Łukasz Hartmann

2001 r. Dawid Bestrzyński, Agnieszka Pluntke, Dorota Sobiak

1999 r. Damian Rzeźniczak, Marta Wachowska

Od 5 lat najzdolniejsi wyjeżdżają na trzy tygodnie do Deutsche SchülerAkademie, gdzie w gronie szczególnie utalentowanych młodych ludzi z całego świata przeprowadzają projekty naukowe, zapoznają się z metodami pracy naukowej, szlifują jednocześnie język, poznają Niemcy i zawierają ciekawe znajomości. Naszą szkołę reprezentowali:

2013 r. Daria Żętkowska

2010 r. Cyryl Szudra

2009 r. Estera Jęśkowiak

2007 r. Paweł Hytry

2006 r. Mateusz Dolata

2005 r. Mateusz Gbiorczyk, Anna Szymańska

2004 r. Michał Lewiński

2003 r. Michał Dobrzyński

Stypendium PAD (Pädagogischer Austauschdienst) na kurs języka niemieckiego w Kilonii. Czterem uczennicom Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec finansuje trzytygodniowy kurs języka niemieckiego.

24-osobowa grupa uczniów z Polski wyjedzie w wakacje do Kilonii, by doskonalić swoje umiejętności językowe, poznać warunki w jakich uczą się ich niemieccy rówieśnicy i zwiedzić okolicę.
            W roku 2009 po raz pierwszy przyznano stypendium najmłodszym i najzdolniejszym z naszego liceum: Annie Niedźwiadek, Marcie Paszek, Paulinie Piechowiak i Natalii Pluntke.