Nie ma mocnych na naszego Maksa, którego tenisowa kariera nabiera coraz większego tempa. Uczeń klasy II C może pochwalić się kolejnym sukcesem sportowym. W miniony weekend został podwójnym Mistrzem Województwa Dolnośląskiego! Maksymilian Krzyżosiak-Michnikowski triumfował w grze indywidualnej oraz w deblu. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach!
Kolejne sukcesy Maksa
Studniówka 100 dni po maturze!
Kochani Maturzyści!
Studniówka 100 dni po maturze!!!
Wszystkiego dowiecie się z artykułu - zapraszamy na elka.pl, a inicjatywę Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki w pełni popieramy!
Ruszyła rekrutacja online
Drodzy przyszli uczniowie I LO, rejestrujcie się klikając w plakat lub link.
https://nabor.pcss.pl/leszno/szkolaponadpodstawowa/
Czekamy na Ciebie!
Twoja przyszłośc zaczyna się dzisiaj!
Zakończenie roku szkolnego klas III 2021
Nowa galeria Zakończenie roku szkolnego klas III 2021 została dodana do albumu fotograficznego
Rocznik 2018-2021
17
Zmarł Mirosław Handke
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci byłego ministra edukacji oraz naszego absolwenta, Mirosława Handke. Miał 75 lat.
Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia.
Drzwi Otwarte 2021
Wiosna z Językami w ramach Naukowych Pierwszych Czwartków
8 kwietnia 2021 roku odbędą się ostatnie zajęcia w ramach "Naukowych pierwszych czwartków" zatytułowane "Wiosna z Językami". Tak, jak poprzednio, zapraszamy na naszą platformę Google Classroom. Szczegóły w zakładce "Naukowe pierwsze czwartki".
Brawo Paweł!
Z podziwem i dumą pragniemy przedstaw ić projekt magisterski naszego absolwenta Pawła Frąckowiaka, który został wyróżniony w międzynarodowym konkursie Opera House For Estonia, Tallin jako Editor's Voice i zostanie opublikowany w Projects of the year 2020 przez organizatora UNI competitions.
Gratulujemy Pawle! Projekt jest niesamowity!
Życzymy dalszych sukcesów!
Zapraszamy do artykułu i oglądania zdjęć projektu - kliknij TUTAJ
autor: Paweł Frąckowiak
Damy radę...
"Cokolwiek się zdarzy, damy sobie radę".
Przedstawiamy Wam dużą dawkę pozytywnego myślenia.
Na podcast zapraszamy z wicedyrektorem Romanem Martynów!
Słuchaj - kliknij TUTAJ.
Erasmus+ w akcji
W związku z trwającą pandemią niestety możliwości wyjazdów naszych uczniów w ramach programu Erasmus+ zostały wstrzymane. Nie oznacza to jednak, że nasi uczniowie wraz ze swoimi kolegami z Turcji, Rumunii, Hiszpanii i Macedonii nie realizują projektu. Ostatnio przygotowali prezentacje na temat: "Przemoc wobec dzieci w dobie pandemii Covid -19".
Zobacz te projekty TUTAJ
Klikając TUTAJ możecie podziwiać piękne plakaty uczniów z Macedonii.
Naukowe pierwsze czwartki - spotkania w marcu
Zapraszamy w najbliższy czwartek - 4 marca 2021 - na kolejne zajęcia w ramach "Naukowych pierwszych czwartków".
Spotykamy się nadal online na platformie Google Classroom - od godziny 16.00 biologia, od godziny 17.15 chemia.
Przypominamy osobom, które zadeklarowały wykonanie pracy w ramach konkursu "Katedry Uczniowskiej Junior", że termin składania prac mija 12 marca 2021.
Pozdrawiamy - Organizatorzy
Sukces Mikołaja
Miło nam poinformować, że przygotowana przez Mikołaja Ciesielskiego (kl. IIIE) na Olimpiadę Biologiczną praca badawcza pt.:”Wpływ temperatury i pH roztworów kwasu octowego oraz wodorotlenku sodu na aktywność enzymatyczną katalazy zawartej w bulwach ziemniaka (Solanum tuberosum)” otrzymała pozytywną ocenę komisji Komitetu Głównego OB. Umożliwia to Mikołajowi przystąpienie do kolejnego etapu zawodów II stopnia. Egzamin pisemny 50. Olimpiady Biologicznej odbędzie się 27 lutego 2021r.
Mikołaju! Trzymamy kciuki!!!
Zostaw swój 1% w Lesznie
KONKURS POEZJI IRLANDZKIEJ
Zapraszamy do wzięcia udziału w XVII edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej.
Konkurs polega na recytacji fragmentów poezji irlandzkiej w języku angielskim lub ich przedstawieniu
w formie piosenki lub innego utworu muzycznego inspirowanego poezją irlandzką. Kategoria
muzyczna zakłada także własną, niepowtarzalną interpretację utworów, wyszczególnionych
w zbiorze, który można znaleźć na stronie www.angielskiprogram.edu.pl.
W kategorii muzycznej uczniowie mogą tworzyć zespoły lub występować indywidualnie.
A oto co piszą organizatorzy tegorocznego konkursu:
Motto tegorocznego Konkursu to słowa Samuela Beckett’a
”If you do not love me, I shall not be loved. If I do not love you, I shall not love.”
W tym roku wybór utworów jest podyktowany szczególnym czasem, w którym przyszło nam żyć i jako przeciwwaga tych trudnych czasów poświęcony jest miłości, przetrwaniu, czy przemijaniu, wierszy smutnych wielokrotnie, nacechowanych jednak zawsze odrobiną optymizmu. Rok ten jest też wyjątkowy, bo więcej kobiet staje się widocznych w życiu społecznym i kobiety stają się coraz bardziej znaczącym głosem, który wybrzmiewa publicznie. W tomiku zaprezentujemy trzy nazwiska poetek, takie jak: Eavan Boland, Katharine Tynan czy Eileen Carney Hulme, w tym wiersz Eavan Boland o znamiennym tytule „Quarantine”.
Fundatorami nagród XVII Edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej będą: Konsulat Irlandii w Poznaniu, Szkoła Języków Obcych PROGRAM (dawniej Program-Bell), Studio Aktorskie STA oraz Art of Voice Studio Ewa Nawrot. Wśród nagród za interpretację poezji i piosenek znajdą się: 2 dwutygodniowe obozy z językiem angielskim z native speaker’ami, 2 półroczne kursy językowe w szkole PROGRAM w Poznaniu, 2 egzaminy Cambridge Assessment English, warsztaty teatralne oraz warsztaty emisji głosu i warsztaty muzyczne oraz nagrody książkowe i koszulki.
Zgłoszenia do konkursu przyjmuje nauczycielka języka angielskiego p. Wioletta Rozynek do 19.02.2021
(proszę przesyłać zgłoszenia na adres mailowy: wioletta.rozynek@pierwszeliceumogolnoksztalcaceleszno.pl )
Eliminacje szkolne odbędą się 5 marca 2021 (o szczegółach zainteresowane osoby zostaną poinformowane przez p. Wiolettę Rozynek).
Finał konkursu odbędzie się w Poznaniu 19.03.21.
ZAPRASZAMY!
Konkurs Naukowy E(x)plory!
Konkurs Naukowy E(x)plory to kunkurs do którego zgłaszać można projekty z każdej dziedziny naukowej. Taki charakter musi też mieć zgłaszana praca. Ważne jest, by projekt proponował nowe rozwiązania, był ciekawy i nowatorski. Konkurs kładzie nacisk na praktyczne zastosowania wiedzy.
Do projektu mogli się zgłosić uczniowie i studenci w wieku 13-20 lat. Do tego konkursu zgłosiła się także nasza uczennica Zofia Szymanowska (kl.2Eg). Konkurs składa się z trzech etapów.
28 stycznia ogłoszono wyniki,a Zosi projekt "Synteza magnetyczno-luminescencyjnych nanocząsteczek na bazie magnetytu (Fe3O4)" został zakwalifikowany do drugiego, rejonowego, etapu Konkursu E(x)plory 2021.
Regionalny etap Konkursu E(x)plory odbędzie się w ramach 4 Regionalnych Festiwali E(x)plory, które w 2021 roku odbędą się ONLINE między marcem a czerwcem. Są to jednodniowe wydarzenia, na których uczestnicy prezentują swoje projekty przed jurorami, a także mogą poznać innych uczestników konkursu.
Na każdym wydarzeniu regionalnym jury wybierze najlepsze projekty (w sumie ok. 35 ze wszystkich wydarzeń), które dostaną awans do Krajowego Finału Konkursu, który odbędzie się w październiku w Gdyni.
opiekun p. A. Jamrożek, nauczycielka chemii I LO w Lesznie
Kciuki w górę!
Zofia Szymanowska, uczennica klasy o profilu biologiczno-chemicznym 2Eg, zgłosiła się do udziału w wieloetapowym programie naukowym w Instytucie ADAMED SmartUP. W pierwszej turze zmierzyła się z zagadnieniami z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych w grze alternatywnej rzeczywistości. 25 stycznia ogłoszono wyniki gry i jej ciężka praca w Instytucie ADAMED SmartUP opłaciła się. Zosia została zakwalifikowana do kolejnego etapu rekrutacyjnego programu ADAMED SmartUP! Teraz już tylko dwa etapy dzielą ją od wymarzonych nagród: udziału w obozie naukowym, konsultacji edukacyjnych oraz naukowego stypendium finansowego. Trzymajcie kciuki!!
opiekun p. A. Jamrożek, nauczycielka chemii I LO w Lesznie
Brawo Julia!
Breaking news!
Uczennica klasy III C, Julia Galon, zakwalifikowała się do części ustnej etapu okręgowego 45 Olimpiady Języka Angielskiego. Teraz czeka ją rozmowa online, podczas której będzie musiała wykazać się szczegółową wiedzą na temat szeroko pojętej kultury krajów anglojęzycznych. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Julia w Cambridge.
Naukowe pierwsze czwartki - spotkania w styczniu i lutym 2021
Zapraszamy na kolejne spotkania w ramach "Naukowych pierwszych czwartków". W związku z sytuacją epidemiologiczną - NADAL spotykamy się zdalnie poprzez platformę Google Classroom.
Spotkanie styczniowe - 28 stycznia 2021
- od godziny 16.00 - BIOLOGIA,
- od godziny 17.15 - CHEMIA.
Spotkanie lutowe - 4 lutego 2021
- od godziny 16.00 - FIZYKA oraz I blok HUMANISTYCZNY,
- od godziny 17.15 - MATEMATYKA oraz II blok HUMANISTYCZNY.
Organizatorzy
Egzaminy maturalne 2021 - aktualizacja
W zakładce MATURA zamieściliśmy aktualizacje związane z egzaminami maturalnymi 2021. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
Kolęda zdalna